Гідроізоляція

Гідробар’єр та гідроізоляція даху

гідроізоляція гідробар'єром

Облаштування гідроізоляції – гідробар’єру – обов’язковий етап при будівництві будь-якого типу будівель. Зрозуміло, щоб гідроізоляція була ефективною необхідно все ретельно продумати і спланувати, інакше будь-який, навіть найдрібний дощик, може стати причиною дуже великих неприємностей.

Якщо мова заходить про вибір матеріалів і технологій для влаштування гідроізоляції покрівлі, то варто віддавати перевагу найсучаснішим.

Вибираючи гідроізоляційні покрівельні матеріали слід враховувати як форму і конфігурацію покрівлі, так і той факт, що волога буває не тільки у вигляді опадів, але також пари і конденсату.

Можливими варіантами для влаштування гідроізоляції можуть бути наступні:

  • Перфоровані / антиоксидантні плівки (гідробар’єр)
  • Полімерні плівки (євробар’єр) – мембрани (дифузні, супердіффузние та інші)
  • Мастики і компонентні матеріали
  • Гідрофільна гума
  • Гідроізоляція на основі ін’єкційних / напилюються матеріалів
  • Гідроізоляція на основі проникаючих складів (пенетруюча)

Гідробар’єр являє собою трьохшарове неткане полотно з плівки з проміжним армуючим шаром.

Кожен шар гідробар’єру має власну структуру і своє призначення. Так, верхній шар захищає від «зовнішньої» води, другий шар являє собою повітряну подушку зі вставленим мікроармуючим шаром, а полотно третього шару, вкрите мікроперфорацією на випадок проникнення пари.

В результаті виходить цілісний виріб, досить міцний завдяки армуючого шару, який здатний без пошкодження виносити навантаження, що виникають при монтажі або легкій деформації покрівельної конструкції.

Гідроізоляція у вигляді гідробар’єру застосовується, як правило для облаштування покрівлі, фасаду, фундаменту, цоколя.

Функція гідробар’єру – захищати утеплювач (пінопласт, скловату) від проникнення вологи у вигляді опадів, конденсату, пари, стоків, протікань та інше.

Завдяки гідробар’єру утеплювач здатний виконувати свої функції, інакше, намокнувши, він повністю втрачає свої властивості і стає не тільки непридатним, а й шкідливим.

Встановлення гідробар’єру досить простий процес і не вимагає особливих будівельних навичок – достатньо дотримуватися загальних правил техніки безпеки і мати в розпорядженні степлер, молоток і оцинковані цвяхи.