Пароізоляція

Паробар’єр для даху

Паробар’єр для гідроізоляції даху

Паробар’єр – це багатошаровий плівковий виріб, призначений для відводу пари і захисту утеплювача від намокання.

Паробар’єр складається з 2-3 шарів паронепроникної, армованої поліпропіленової сітки, плівки. Зазвичай в конструкції паробарьера присутній додатковий відбиваючий шар з алюмінієвої фольги.

Завдяки застосуванню металізованого шару, що ефективно відбиває теплове випромінювання, така конструкція надійно захищає покрівельний утеплювач від проникнення пари.

Отже, головне завдання паробар’єра – не пропускати зовнішню вологу і виводити пар зсередини приміщення.

Існують також пароізоляційні плівки без внутрішнього армування, що складаються з 1-2 шарів поліетилену, які ефективніші за багатошарові плівки, але через відсутність решітки, дещо менш міцні.

Паробар’єр широко застосовується при облаштуванні покрівель (скатних і плоских), а також при облагороджуванні фасадів будівель.

У місцях проходження труб паробар’єр не використовується – в таких випадках його замінює фольгоізол.

Необхідність паробар’єра обумовлена ​​різницею температур. У приміщенні температура завжди вище, ніж зовні, отже, внутрішньо тиск пари набагато вищий за атмосферний. Таким чином, внутрішній пар через покрівлю і стіни намагається вийти назовні. Потрапляючи на зовнішні, більш холодні шари теплоізоляції, пар конденсується і вбирається в утеплювлаьні матеріали, різко знижуючи їх теплоізоляційні якості. Крім того, наявність постійної вологи в утеплювачі призводить до появи цвілі і грибків.

Використання пароізоляції у вигляді плівкового паробарьера в даний час являє собою норму при зведенні будинків будь-яких типів.

Існує безліч різновидів пароізоляційних плівок з різними технічними характеристиками, головна з яких – коефіцієнт паропроникності.

Встановлюється паробар’єр з внутрішньої сторони конструкції на скобах або цвяхах з плоскою головкою. Фольгований паробар’єр укладається обов’язково фольгою всередину приміщення.

Стики паробар’єра в приміщеннях з підвищеною вологістю слід обов’язково проклеїти.

Пароізоляційні плівки поставляються в рулонах і володіють різною щільністю. Від величини щільності мембрани залежать практично всі її ключові характеристики. Тому правильний вибір маркування є визначальним. На ринку існує безліч виробників пароізоляційних мембран, серед яких лідирують зарубіжні бренди.